Čarovná záhrada

Čarovná záhrada

Ako začal príbeh Čarovnej záhrady


Koncept Čarovnej záhrady vznikol v roku 2020 ako túžba priniesť ľuďom zážitok z jedla inak, ako ho poznali doteraz. Moderne, komorne, v dobrej spoločnosti a nečakaných priestoroch tak, aby sme vytvorili komplexný zážitok pre všetky zmysly. Postupne sa však koncept pop-up dinner parties menil a vyvíjal do jeho aktuálnej podoby, ktorá už nie je komerčná. Po skončení covidu, ktorý eventom neprial, sa naša pozornosť rozletela milión smermi, no projektu Čarovnej záhrady sme sa jednoducho nechceli vzdať. Čarovná záhrada sa tak stala naším spôsobom, ako vrátiť dobro ľuďom, spojiť sily a pomôcť tam, kde to naozaj potrebujú.

Ako vyzerala Čarovná v industriálnom fotoateliéri Studio300 pred tým, než sa stala benefičným eventom, si môžete pozrieť na videu nižšie. Možno raz, ak budú priaznivé hviezdy, si tento koncept zopakujeme.

Sledujte Čarovnú záhradu na Instagrame!

Benefičné podujatie plné skvelého jedla a ľudí


Od roku 2022 je Čarovná záhrada najmä projekt charitatívnych degustačných eventov, kde prinášame hosťom nielen zážitok z degustačného menu, ale hlavne možnosť pomôcť tým, ktorí to naozaj potrebujú. Peniaze, ktoré počas večera od hostí vyzbierame a rovnako 100% ceny z predaných lístkov putuje na transparentný účet vybranej neziskovej organizácie. Od prvého ročníka benefičnej Čarovnej spolupracujeme s OZ Cesta von a podporujeme ich program Omama, ktorý nám naozaj prirástol k srdcu.

Celý tím počas eventu pracuje bez nároku na akúkoľvek odmenu, aby sme z vyzbieranej sumy nemuseli ukrojiť ani cent. Za to samozrejme ďakujeme aj našim partnerom, ktorí nám pomáhajú či už finančne, alebo ich prácou a produktami.

Minulé ročníky


2022 – Omama edition vol.1

Bratislavský fotoateliér Studio300 sme na jeden večer premenili na event venue a pozvali sme 70 hostí, ktorým sme predstavili 10-chodové degustačné menu, sprevádzané miešanými drinkami od Mirror Baru a prossecom Tognon priamo z talianskeho Valdobbiadene. Ako tento ročník Čarovnej záhrady pre OZ Cesta von a ich program Omama vyzeral, si môžete pozrieť v tomto videu.

2023 – Omama edition vol.2

Galéria Umelka sa na jeden večer naplnila viac ako 110 hosťami, ktorí si pochutnali na 10-chodovom degustačnom menu vytvorenom v spolupráci s michellinským šéfkuchárom Palom Sekerkom. Menu sme opäť doplnili drinkami od skvelého Mirror Baru a prossecom Tognon. Na evente tentokrát nechýbali ani samotné omamy, ktoré v krátkych diskusiách porozprávali o svojej práci, či ako Cesta von zmenila život nielen im, ale najmä deťom vo vylúčených komunitách.

Kto stojí za Čarovnou záhradou ?


Dalibor Rákoczy je foodbloger, ktorý niekoľko rokov žil a podnikal v zahraničí. Späť na Slovensko ho pritiahla láska k jedlu, ktoré v jeho podaní rozpráva príbehy. Je perfekcionista, pre ktorého sú kvalitné suroviny základným hnacím motorom k dokonalému menu. Je co-founderom Čarovnej záhrady a stará sa nielen o jedlo, ktoré prechádza jeho rukami od tvorby konceptu až po servírovanie hosťom, ale aj o partnerstvá či sponzoring.

Janka Kadlíčková už niekoľko rokov pracuje v oblasti reklamy a marketingu. Zvyškovú kreativitu venuje svojej kreatívnej značke JK | Jana Kadlíčková, ktorá sa zameriava na výrobu ľanového a upcyklovaného oblečenia a zástery. Je co-founderkou Čarovnej záhrady, kde okrem komunikácie zabezpečuje aj styling priestoru a stará sa o bezproblémový chod eventu.

Martin Maňas je šéfkuchár v novovznikajúcom bistre Perk v Trnave, ktorý sa stal súčasťou core tímu v roku 2022. Miluje pracovať s lokálnymi surovinami priamo od farmárov a v rámci Čarovnej spoluvytvára degustačné menu, stará sa o jeho prípravu, varenie a staff.

Čarovná záhrada u vás doma


Napriek tomu, že Čarovná záhrada je primárne benefičný projekt, jeho light verziu radi prinesieme aj ku vám domov. Doprajte si luxus degustačnej večere v uvoľnenej domácej atmosfére, bez starostí a presne podľa vašich predstáv. Ak chcete zažiť kúsok Čarovnej záhrady u vás doma, napíšte nám na ahoj@pantymian.sk. Dohodneme si menu, cenu, prídeme, navaríme, upraceme po sebe a na požiadanie vám zabezpečíme aj miešané alko či nealko drinky.

Close
Your custom text © Copyright 2020. All rights reserved.
Close